Usposabljanja za sistem ZOHO

Objavljeno by on september 14, 2017 in Novice

Usposabljanja za lastnike gozdov in drugo zainteresirano javnost za sodelovanje v sistemu ZOHO

 

Eden osrednjih ciljev projekta LIFE ARTEMIS je vzpostavitev sistema zgodnjega obveščanja in hitrega odzivanja (ZOHO) na tujerodne vrste v gozdu. V juniju smo izvedli usposabljanje za zaposlene na področju upravljanja z gozdovi ter z naravo, v drugi polovici septembra in oktobra pa se bodo zvrstile delavnice za usposabljanje lastnikov gozdov in druge zainteresirane javnosti.

Vsaka delavnica bo trajala približno tri ure. Predavatelji bodo predstavili okvir sistema ZOHO, aplikacijo za sporočanje podatkov Invazivke ter izbrane tujerodne vrste. V okviru usposabljanja bo tudi kratek terenski ogled, na katerem boste neposredno spoznali nekaj tujerodnih vrst. Na usposabljanje pridite športno oblečeni in obuti.

Delavnice bodo potekale v 14 krajih po vsej Sloveniji. Vam najbližjo lokacijo lahko ugotovite iz zemljevida vseh usposabljanj. Bodite pozorni, da se delavnice začenjajo ob različnih urah.

Udeležba na delavnicah je brezplačna, treba pa se je prijaviti, kar lahko storite na dva načina:

  • prek spletnega obrazca
  • pošljete prijavo po e-mailu na naslov kooridnatorja usposabljanja, ki je naveden v spodnji tabeli.

Če po oddani prijavi ugotovite, da se delavnice ne boste mogli udeležiti, vas prosimo, da odjavo sporočite koordinatorju, da ne bomo imeli viškov hrane, kar povzroča nepotrebne stroške in odpadke.

Organizator Datum in ura začetka usposabljanja Naslov E-mail prijava
OE Bled 21.09.2017 ob 11.00 Vojašnica Rudno polje, Srednja vas v Bohinju 165, Zgornje Gorje  Vida.Papler-Lampe@zgs.si
OE Ljubljana 28.09.2017 ob 16.30 V brunarici turističnega društva Turnše-Češenik (vas Turnše)  Barbara.Slabanja@zgs.si
OE Brežice 28.09.2017 ob 16.00 Upravna enota Brežice (sejna soba), Cesta prvih borcev 24a, Brežice,  Mojca.Bogovic@zgs.si
OE Celje 29.9.2017 ob 9.00 Vrbje (točen naslov bomo sporočili naknadno)  Miran.Orozim@zgs.si
OE Sežana 29.9.2017 ob 17.00 Gostilna Pri mlinu, Dolenja vas 5, Senožeče  Bostjan.Kosicek@zgs.si
OE Kočevje 4.10.2017 ob 17.30 Rokodelski center Ribnica, Cesta na Ugar 6, Ribnica  Mirko.Perusek@zgs.si
OE Novo Mesto 10.10.2017 ob 16.00 ZGS OE Novo mesto, Gubčeva 15, Novo mesto  Andrej.Drzaj@zgs.si
OE Slovenj Gradec 11.10.2017 ob 10.00 ZGS OE Slovenj Gradec, Vorančev trg 1, Slovenj Gradec  Gorazd.Mlinsek@zgs.si
OE Nazarje 12.10.2017 ob 16.00 Dom kulture Nazarje, Savinjska cesta 2, Nazarje  Marijan.Densa@zgs.si
OE Kranj 17.10.2017 ob 10.00 Gostilna in picerija Corner, Savska loka 24, Kranj  Bojan.Vintar@zgs.si
OE Maribor 18.10.2017 (ura bo sporočena naknadno) Srednja lesarska šola Maribor, Lesarska ulica 2, Maribor  Nenad.Zagorac@zgs.si
OE Tolmin 18.10.2017 ob 9.00 Zavod za gozdove, Krajevna enota Nova Gorica, Panovec, Vipavska cesta 57, Nova gorica  Zoran.Zavrtanik@zgs.si
OE Postojna 19.10.2017 ob 9.00 Zavod za gozdove, OE Postojna, Vojkova 9, Postojna  Evgen.Ostanek@zgs.si
OE Murska Sobota 24.10.2017 ob 9.00 Gornja Bistrica (točen naslov bomo sporočili naknadno)  Drago.Trajber@zgs.si

Komentiraj

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja